Міліція Львова взяла пояснення в організатора виїздів на Євромайдан Друк

У Львові міліція взяла пояснення в голови ГО «Комітет підприємців Львівщини» (КПЛ) Ірини Яремко. Причиною для цього стало звернення до міліції про те, що «щоночі від Львівської обласної ради, вул. Винниченка, 16, вирушають автобуси, в яких перевозять зброю і наркотики, а деякі водії перебувають у нетверезому стані».


Член правозахисної комісії КПЛ Андрій Гринчук вважає, що може йтися про репресії у зв'язку з участю в масових акціях протесту представників КПЛ.

«Ми надали пояснення, що щодо таких фактів нічого повідомити не можемо», – сказав юрист. З його слів, дивує той факт, що першим запитанням правоохоронців було те, чому Штаб національного спротиву, який організовує виїзди до Києва, перебуває в будівлі облради.

«Не виключено, що готується кримінальна справа за фактом захоплення адміністративних будівель», – припустив він.

Сама Ірина Яремко повідомила, що справді в окремі дні організовувала в обласному штабі відправлення до Києва охочих брати участь в акціях на головному Євромайдані країни. І її дивує цинізм людей, які можуть заявляти про такі речі в правоохоронні органи.

За інформацією КПЛ, до правоохоронців зателефонувала жінка, яка назвалась Іриною Радиш. Вона й повідомила про згадані порушення. Дзвінок від неї надійшов у середині грудня, кажуть в КПЛ, а пояснення в міліції брали вчора.

Члени ради ГО «Комітет підприємців Львівщини» Ярослав Рущишин запевнив, що підприємці з’ясують, хто подав скаргу в міліцію і оголосять це громаді. Крім того, вони готові позиватися до цієї людини.

Андрій Гринчук додав: «На наше запитання, чи відбирали пояснення в особи, яка телефонувала, нам сказали, що ні. Нас викликали тільки давати пояснення, про існування якихось кримінальних проваджень нам не відомо».

Він зауважив, що якщо і буде порушено провадження щодо захоплення адмінбудівель, то будинок на вул. Винниченка, 16, у Львові належить територіальним громадам області, а не державі.

Водночас головний міліціонер Львівщини Олександр Рудяк розповів, що на телефон довіри в Києві звернулася жінка. «Її  ім’я, прізвище, місце проживання встановлюють», - додав він.

Цю інформацію внесли в єдиний облік, кримінальне провадження не відкрито. «У нас таких фактів виявлено не було. Ніяких п’яних водіїв не зафіксовано, але будь-яку інформацію ми повинні перевіряти. Дільничний прийшов до облради і запитав, хто може дати пояснення. Ірина Яремко сказала, що вона може дати відповіді і на тому все. Тому говорити тут про тиск некоректно», - зазначив Олександр Рудяк.

Нагадаємо, що від обласної ради на київський Євромайдан поїхали десятки тисяч львів’ян.

Джерело: 

ZAXID.NET

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST