Громадські організації вимагають прозорості у формуванні львівського «Майдану» Друк


43 громадські організації звернулися до Ради Всеукраїнського об’єднання «Майдан» з вимогою включити громадськість до складу керівних органів місцевого осередку, а також – забезпечити прозорість під час формування львівського «Майдану».


Ініціатори та активісти львівського Євромайдану наполягають на повноцінному представництві в керівних органах місцевих структур Всеукраїнського об’єднання «Майдан». Нижче подаємо повний текст звернення.

Шановні друзі!

Звертаємось до Вас за роз’ясненням та з проханням виправити ситуацію, що склалася у Львові при спробі створення волюнтаристськими методами місцевого осередку ВО «Майдан».

В понеділок, 23 грудня у Львові народним депутатом України Іриною Сех було ініційовано засідання зборів громадських активістів, представників студентства, політичних сил для обговорення створення осередку громадської організації «Майдан».

Під час зустрічі п. Сех повідомила присутнім, що уповноважена Києвом на скликання та проведення цих зборів. Також на зборах було повідомлено, що у Києві погодили десять осіб, які стануть співголовами ради «Майдану» на Львівщині.

Зважаючи на критику та незгоду з такими «рішеннями», висловлену більшістю учасників, засідання, було перенесене на вівторок, 24 грудня.

Наступного дня у кабінеті № 307 Львівської обласної ради зібралися близько сотні осіб, які представляють громадські організації та студентське середовище Львівщини. Заздалегідь зрежисована програма проведення зборів із легітимізації невідомо яким чином призначеної «політичної десятки» для присутніх виявилась неприйнятною. Більшість учасників зібрання озвучили рішучий протест проти пропонованого кулуарного та непрозорого формування керівних органів об’єднання.

Відтак, п І.Сех запропонувала всім бажаючим надати свої пропозиції щодо принципів обрання керівництва. В результаті обговорення, учасники засідання консенсусом зійшлися на тому, що керівний орган повинен складатися з представників студентства, громадських активістів та політиків по одній третині складу відповідно.

За спільною згодою було прийнято рішення провести підсумкове засідання зборів громадських активістів, представників студентства, політичних сил для обговорення створення осередку громадської організації «Майдан» в четвер, 26 грудня.

26 грудня засідання відбулося у сесійній залі Львівської обласної ради. Були присутніми майже 200 осіб. Однак, після початку зборів виявилось, що не підготовлено ані належної реєстрації учасників, ані порядку денного, а також не представлено ясні та чіткі принципи та вимоги щодо кандидатур, які повинні би очолити місцевий осередок ГО «Майдан». В результаті, через непідготовленість, тригодинне засідання закінчилось безрезультатно. Більше того, не було оголошено ані часу, ані місця, ані навіть наміру зібрати ще одні збори.

Зважаючи на це, ми, громадські активісти, звертаємось до Вас з вимогою невідкладно ініціювати проведення зборів у Львові. Просимо скерувати для організації і проведення зборів щодо створення львівського осередку громадської організації «Майдан» свого повноважного представника, а також запропонувати прозору та зрозумілу громадськості процедуру, за якою мало б формуватися організація та її керівні органи. Вважаємо за доцільне щоб такий представник не мав партійної приналежності. Зі свого боку декларуємо повну готовність взяти участь у таких зборах.

Пропонуємо керівником робочої групи у Львові призначити морального авторитета, відомого громадського діяча, Героя України, професора Івана Вакарчука.

Зважаючи на виклики, як постають перед українським народом, тиск з боку влади на активістів акцій протесту, випадки побиття журналістів та студентів, потреба у створенні єдиного координаційного центру, в тому числі, у Львівській області, є нагальною. Але так, як справа робиться сьогодні, залишить поза процесом більшість активних громадян. Оскільки події у Львові можуть виявитися знаковими для усієї України, якість та прозорість процедури тут може великою мірою визначити долю ВО «Майдан» в цілому.

Очікуємо надходження Ваших пропозицій на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду до 17:30  29 грудня 2013 р. У випадку невчасної Вашої відповіді, зважаючи на невідкладність та терміновість, ми залишаємо за собою право ініціювати таку зустріч, проінформувавши Вас про час і місце її проведення заздалегідь.

Прийнято на зборах Громадського сектору Львівщини 27 грудня.

З повагою, головуючий Андрій Салюк.
Джерело:
ZAXID.NET

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST