Львівські дипломати зібрали понад 170 тис. грн для хворих дітей Друк

У Львові 14 грудня відбувся другий доброчинний Різдвяний ярмарок «Даймо надію», організований Дипломатичним клубом Львова з метою збору коштів для важкохворих і невиліковних дітей міста та області, якими опікується благодійний фонд «Даймо надію».

Відтак, під час заходу вдалось зібрати понад 170 тис. грн. Співорганізатором та партнером ярмарку виступив, зокрема, ПАТ «Кредобанк».

Про це йшлося 19 грудня на підсумковій прес-конференції, присвяченій ІІ благодійному ярмарку «Даймо надію», повідомив кореспондент IA ZIK.

У рамках ярмарку, який проходив у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбулися аукціон, продаж лотерейних білетів та VIP-сувенірів, виставка-продаж продукції з країн, чиї дипломатичні представництва взяли участь у заході. Зокрема, усі бажаючі могли придбати тут різноманітні сувеніри, солодощі тощо. Також у приміщенні театру були встановлені скриньки, які наповнювали бажаючі «звільнити кишені від монет».

Ініціатор проведення благодійного ярмарку «Даймо надію» – дружина генконсула Республіки Польща у Львові Ярослава Дрозда Беата – розповіла, що цьогоріч завдяки проведеній акції силами Дипломатичного клубу Львова та інших партнерів вдалося зібрати 172907,46 грн (торік – 126554 грн). З них 169207,46 грн уже сплачено на банківський рахунок благодійного фонду «Даймо надію». А 3 700 грн, відповідно до рішення управління БФ, передадуть на лікування 19-річній дівчині Юлії із Сімферополя.

Президент БФ «Даймо надію» Ірина Галамай підкреслила: дуже тішить, що зібрана цьогоріч на ярмарку сума більша за попередню, адже впродовж 2013-го кількість дітей, якими вони опікуються, зросла з 10 до18. Вона уточнила, що частину зібраних коштів вони мають намір витратити на два портативні апарати для штучної вентиляції легень (попередньо, ціна одного – близько 70 тис. грн), решту – на закупівлю засобів догляду для дітей, які лікуються вдома.

«Цей ярмарок був спрямований на збір коштів для важкохворих і невиліковних дітей, які можуть лікуватись не в лікарні, а перебувати вдома. Але для цього потрібне портативне переносне обладнання, засоби догляду. Два апарати, які плануємо купити, ми віддаватимемо сім’ям в безплатну довгострокову оренду, – розповіла Ірина Галамай. – Сьогодні проблемним питанням є приміщення для фонду. Нам орендує невеличку кімнату римо-католицький катедральний собор, але ми не маємо там складських приміщень, де можна було б зберігати засоби догляду, які закуповуємо для дітей».

Відтак, під час прес-конференції з’явилась пропозиція звернутися до міського голови Львова Андрія Садового щодо виділення приміщення для прийому батьків з хворими дітьми.

Також на прес-конференції дружина генконсула Республіки Польща у Львові Беата Дрозд подякувала ПАТ «Кредобанк», який уже другий рік поспіль підтримує фінансово проведення ярмарку та є його активним співорганізатором. Представники «Кредобанку» передали відповідний сертифікат про благодійний внесок від Львівського клубу дипломатів, який засвідчує, що зібрана на ярмарку сума – 169207,46 грн, зарахована на рахунок БФ «Даймо надію».

Прес-секретар ПАТ «Кредобанк» Віктор Гальчинський зауважив, що банк надав організаторам ярмарку певну фінансову допомогу, за яку були придбані лоти, які потім продали дорожче.

«Також ми ведемо рахунок БФ «Даймо надію». Загалом «Кредобанк» чи не єдиний банк в Україні, який безкоштовно обслуговує рахунки громадських та неприбуткових організацій. Це є певним проявом соціальної відповідальності», – підкреслив він.

Додамо, що цьогоріч працівники «Кредобанку» також зібрали кошти та необхідні речі – дитячі одяг та взуття, книги, іграшки, а також засоби першої необхідності для Роздільського дитячого будинку-інтернату, де мешкають діти з вадами фізичного та розумового розвитку, а також для Лешківського жіночого психоневрологічного інтернату, що в Сокальському районі Львівщини.

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST