Триває набір волонтерів у соціальний проект «Світло в оселі» Друк

У місті стартував благодійний проект, що має на меті підтримати самотніх людей літнього віку. Перед Різдвяними святкуваннями кілька десятків волонтерів завітають до пенсіонерів, аби допомогти їм підготувати свої помешкання до свят.

За тиждень проекту понад 40 волонтерів разом із представниками територіальних центрів соціального обслуговування пройшли більш ніж 20 осель покинутих пенсіонерів.

Пенсія – час для відпочинку у колі родини. Проте серед пенсіонерів є багато таких, які живуть самі після смерті своїх близьких, покинуті напризволяще власними дітьми. Пані Валентина прожила у щасливому шлюбі 35 років, та після раптової смерті чоловіка вона залишилась зовсім сама. Цього тижня до самотньої пенсіонерки навідались волонтери проекту «Світло в оселі» у супроводі соціального працівника. Після плідної роботи пані Валентина поділилася з волонтерами спогадами юних років, показала старий фотоальбом та розповіла власну життєву історію.

    «Я тішусь, що зараз є така молодь, такі небайдужі люди, які можуть нам допомогти. Сьогодні вони повністю прибрали мою квартиру, помили вікна, підлогу, винесли сміття, все так гарно поскладали. Зробили те, що мені самій робити важко. Відчуваю себе новою людиною в цій чистоті», – розповіла пенсіонерка.

Впродовж тижня понад 40 волонтерів у супроводі соціальних працівників міста відвідали більше 20 пенсіонерів та прибрали їхні домівки. Таким чином проект стартував у 5 районах Львова. Головна мета проекту – спілкування з людьми, яким понад усе потрібна дружня компанія.

САМОПОМІЧ закликає не бути байдужими до долі покинутих людей. Витративши 2-3 години вільного часу, кожен може зробити неоціненний вклад у життя пенсіонера, адже з роками слідкувати самотужки за помешканням йому стає все важче. Помити вікна, витерти пилюку з полиць старих шаф чи просто винести сміття – у квартирі пенсіонера робота знайдеться для кожного.

    «Прибрати – це зовсім не важко, поки ми молоді. Натомість старші люди дуже радіють, коли до них приходять волонтери – вони часто роками не мають з ким поговорити. Мораль цього проекту навіть не втому, що є покинуті люди, яким треба допомогти. Ніхто з нас не застрахований від такої ж старості, тому нам принципово важливо виховати культуру небайдужих людей», – розповідає координатор проекту Христина Пеленичка.

В період з 2 по 25 грудня можна приєднатись до проекту на волонтерських засадах та відвідати 2-х літніх людей, які потребують допомоги. Наразі волонтерами проекту є 71 людина. Аби стати волонтером соціальної  кампанії  «Світло в оселі», телефонуйте на гарячу лінію САМОПОМОЧІ 297-1000 або реєструйтесь за посиланням

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST