Кожного дня поруч. Підсумки діяльності Центрів спілкування для літніх людей за 2013 рік Друк

Третій рік громадські активісти Львова працюють над покращенням умов для людей літнього віку. Тепер у кожному районі міста функціонують Центри спілкування для літніх людей, творча студія, хор, а також групи із фізичної культури та оздоровлення, завдяки чому у місті продовжує розвиватись культура активних пенсіонерів.


    «На початку 2013 року ми ставили перед собою досить амбітні плани – це відкриття Центрів спілкування у кожному районі міста, сприяння фізичній, інтелектуальній, культурній та соціальній активізації пенсіонерів. Ми старались зруйнувати стереотипи, які закоренилися в сучасному суспільстві стосовно старших людей, а особливо сприйняття ними самих себе. Зараз у Львові активізувалось понад 800 осіб, які брали участь у різноманітних подіях культурного, розважального, пізнавального та оздоровчого характеру. Загалом протягом року в Центрах спілкування було організовано та проведено 273 зустрічі, на яких наші пенсіонери отримували цікаві та корисні знання, спільно вирішували житлово-комунальні, юридичні та особистісні проблеми, разом святкували всі перемоги, дні народження, свята, підтримували один одного.

     Крім того, було організовано 6 насичених подорожей, в яких взяли участь 240 учасників, проведено 59 екскурсій в музеї Львова, в театри та кіно. Пенсіонери брали участь у форумах, круглих столах – як на національному, так і на міжнародному рівні. Спільно організували 4 концерти, де літні люди могли проявляти свої таланти – співати, читати вірші, танцювати, читати гуморески, і все це – у дружній атмосфері. Ми маємо 380 випускників, які отримали сертифікати про закінчення ознайомчого комп’ютерного курсу, і тепер вільно можуть користуватися комп’ютером та Інтернетом, спілкуватися з рідними та близькими, що знаходяться за кордоном. Цього року було відкрито художню студію за допомогою Тетяни Снежик та творчу студію з інструктором Світланою Бакуменко. Крім того, почав функціонувати хор «Родина», який зараз активно працює у соціальному напрямку: виступає в домах престарілих, центрах для інвалідів та на святах української пісні», – розповідає Наталія Жук, координатор Центрів спілкування для людей літнього віку.

Самі пенсіонери зазначають, що послугами центру задоволені, тому відвідують не лише свій районний осередок, але й інші активності для людей літнього віку.

    «Особисто я думала, що уже давно знаходжусь «за бортом». Але я дуже люблю спілкування, тому я постійно відчувала себе одинокою – адже в мене вже давно немає з ким поговорити. Почала ходити в центр – і знайшла тут друзів, цікаве спілкування, нові знання, творчі зустрічі – саме те, що було мені дуже потрібно. Також долучилась до культурного життя нашого міста, що раніше було для мене просто фінансово неможливим. Дуже вдячна САМОПОМОЧІ за таку можливість відчути себе потрібною людиною!», – розповідає  Стефанія Нагірна, відвідувачка Центру спілкування на вул. Стрийській, 79.

Важливим кроком у роботі осередків для літніх людей було створення Центрів здоров’я. Таким чином у дозвілля пенсіонерів запровадили оздоровчу ходьбу, суглобову гімнастику, бальні та східні танці, а також ранкову зарядку у парку ім. І.Франка.

    «Життя багатьох відвідувачів змінилося, адже за дверима Центру вони залишають свої проблеми, самотність, непотрібність і байдужість. І я бачу очі, що горять бажанням жити і творити добро. Ми дякуємо всім, хто був в цьому році з нами, всім хто ділився частинкою свого добра, своєї турботи, і бажаємо Вам миру і злагоди у наступному році. Також запрошуємо всіх, хто ще не долучився до програм для людей літнього віку, зробити крок до активного життя», – додала Наталія Жук.

Самопоміч

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST