У Львові органи влади найбільш неохоче висвітлюють інформацію про свої послуги, витрати та закупівлі Друк
Саме такий висновок напрошується в результаті проведення повторного моніторингу 20 веб-сайтів місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Львова.  Даний моніторинг був здійснений громадською організацією «Інституту інформаційного права» в рамках проекту: «Право знати» -  дотримання права громадян на інформацію про діяльність місцевих органів влади у Львові та Львівській області».
 
 
Метою повторного моніторингу було визначити рівень врахування рекомендацій, розроблених експертами «Інституту інформаційного права». Рекомендації були підготовлені на основі даних, отриманих за підсумком подібного моніторингу, проведеного у липні 2013 року. Тоді було виявлено, що фактично усі органи влади на своїх сайтах не оприлюднюють в повному об’ємі інформацію, передбачену чинним законодавством. Для кожного органу влади експертами було складено чіткий перелік інформації, яка підлягає оприлюдненню, проте є відсутньою на конкретному веб-сайті.

В результаті проведеного моніторингу експертами було виявлено, що лише деякі органи влади частково врахували надані рекомендації і внесли відповідні зміни у змістовну частину своїх офіційних веб-сайтів.  Загалом інформаційна наповненість сайтів органів влади в середньому виросла на 4% у порівнянні із даними первинного моніторингу.

Найбільш відповідально до наданих рекомендацій поставились: Головне управління ДСНС України у Львівській області (+10,2%), Головне управління Держземагенства у Львівській області (+17,8%) та Державна екологічна інспекція у Львівській області (+11%). На сайтах даних органів влади було суттєво збільшено кількість інформації у порівнянні із даними первинного моніторингу.  Хоча навіть і цей рівень важко назвати задовільним, адже надалі відсутня значна частина важливої інформації.

Як зазначив Юрій Ничка, експерт громадської організації «Інститут інформаційного права»,:«найбільш неохоче органи влади висвітлюють інформацію про адміністративні послуги, які вони надають юридичним та фізичним особам, звіти про свою діяльність, в тому числі про витрачені бюджетні кошти на своє функціонування,  а також інформацію про закупівлю товарів, робіт, послуг для державних потреб».

Довідка:

В рамках проекту було двічі (липень та листопад 2013 року) проведено детальний огляд 20 веб-сайтів місцевихорганів виконавчої влади та місцевого самоврядуванняна предмет наявності інформації відповідно до визначених та затверджених експертами 58 параметрів.Перелік веб-сайтів буввідібраний експертами громадської організації виходячи із впливу на якість життя, обсягом та соціальною значимістю послуг, які надають громадянам органи влади та місцевого самоврядування. Проект реалізований за підтримки Львівської міської ради. 

Фото: www.viche.lutsk.ua 

 
 
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST