У Львові показали документальну драму про УПА Друк
У Львівському драматичному театрі ім. М. Заньковецької молоді актори показали документальну драму «Двадцятилітні», створену на основі нередагованих інтерв'ю упівців.
Захід був присвячений 71-ій річниці утворення Української повстанської армії.
 
Організаторами заходу виступили Меморіальний музей «Територія Терору», майстерня «Мистецький простір» та організація української молоді «Спадщина».
 
«Тема УПА на Західній Україні доведена до агітаційного плакату. В мене виникла думка, як в театрі можна відтворити цю тему так, щоб не творити ще однієї «агітки», а передати життя людей таким, яким воно було насправді. Театральної постановки, яка б відповідала моєму задуму, я не знайшла. Тому ми почали створювати власну виставу. Упівці, які дожили до сьогоднішніх днів і розповідають свої історії, – зрілі люди. Але тоді це були двадцятилітні юнаки та дівчата. Тому завдяки молодим акторам ми спробували відтворити те, якими вони були. Звідси й назва драми – «Двадцятилітні», – розповіла режисер вистави Уляна Мороз.
 
Як зазначено у повідомленні мерії, до драми увійшли історії упівців: Пантелеймона Блажуня, Марії Дужої, Романа Каричорта, Ярослави Менкуш, Любомира та Дарії Полюг, Степана Родаманського, Дмитра Хомина. Більшість матеріалів надав музей «Територія Терору
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST