У Міжнародний день білої тростини, відбудеться грандіозний концерт для незрячих Друк
15 жовтня, у Міжнародний день білої тростини, у Будинку культури Українського товариства сліпих Львівської області, що у Львові на вул. Замарстинівській, 130, о 12.00 відбудеться грандіозний концерт, в якому візьмуть участь усі художні колективи області товариства.
 
Про це під час прес-конференції повідомила керівник УТОС Львівської області Любов Кукуруза.
 
«Участь у концерті візьмуть і дитячі колективи, і відома далеко за межами України капела бандуристів «Карпати», – зазначила Любов Кукуруза.
 
Також завтра відбуватиметься виставка творчих робіт незрячих.
 
«Це не просто рукоділля. Це витвори мистецтва. Вражає, що можуть зробити незрячі своїми руками», – підкреслила керівник УТОСу Львівщини.
 
Вона додала, що на святкування запрошені також представники влади області та міста.
 
Довідка: Міжнародний день білої тростини відзначають з 1970 року. Таке рішення прийняли в Коломбо (США) на загальних зборах Міжнародної федерації сліпих у 1969 році.
 
Цей день – нагадування суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу.
 
Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок у 1921 році. У Брістолі (Великобританія) жив молодий професійний фотограф на ім’я Джеймс Біггс. Після аварії він втратив зір. Треба було починати нове життя, і він став вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітною. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, а й всієї Європи, Америки.
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST