"Інститут інформаційного права" перевірив рівень відкритості веб-сайтів органів влади Друк
У липні 2013 року за підтримки Львівської міської ради експертами ГО «Інститут інформаційного права» був проведений моніторинг змісту офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у місті Львові та Львівській області.  
 
З метою визначення рівня інформаційної відкритості та доступності офіційних веб-сайтів органів влади, було проаналізовано 20 сайтів. Оцінювання експертами здійснювалось за 58 критеріями, які повинні, згідно з вимогами чинного законодавства, бути присутніми на будь-якому сайті органів державної влади. Наприклад, загальна інформація, структура місцевого органу влади, законодавство та нормотворча діяльність, відомості про адміністративні послуги та інше.  
 
Експерт громадської організації «Інститут інформаційного права» Юрій Ничка зазначив, що електронне врядування набуває все більшого значення, адже це дозволяє максимально наблизити органи місцевого самоврядування до громадянина. 
 
«При наявності певної інформації на сайті можна досить легко і швидко зорієнтуватись, дізнатись години прийому, форми заяв, перелік потрібних документів. А це, в свою чергу, розвантажує органи влади», - наголосив Юрій Ничка.
 
Він пояснив, за якими критеріями відбиралось 58 параметрів оцінювання. Відтак була розроблена формула, на основі якої вираховувався коефіцієнт інформаційної відкритості та доступності. 
 
За результатами моніторингу, Юрій Ничка виділив шестірку переможців. На шостому місці – Департамент з питань освіти, науки, сім`ї та молоді Львівської обласної держадміністрації, його результат - 45% наповненості. П`яте місце  у територіальних органів Міністерства доходів і зборів України у Львівській області (47, 2%). Наступне місце посів веб-сайт Львівської обласної ради (51, 8% наповненості). Третя сходинка у Головного управління юстиції у Львівській області (56%). На другому місці – сайт Львівської обласної державної адміністрації(56%). Відповідно, перше місце посів сайт Львівської міської ради (69,2% ).       
 
Окрім цього, за підсумками моніторингу були підготовлені листи до органів місцевого самоврядування, які є власниками цих сайтів, і які зобов’язані розміщувати відповідну інформацію. У цих листах організатори акції звернули увагу на те, які відомості є відсутніми, неповними, або яку інформацію рекомендується до розміщення. 
 
Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства, наголосив, що  якщо узагальнити результати моніторингу, то найбільш проблемними видами інформації на сайтах(22, 9%) є інформація про бюджет та закупівлю товарів, послуг для державних потреб,  а також питання адміністративних послуг (39%). 
 
«Наша мета – створити в місті таке середовище, в якому було б комфортно жити мешканцям і в реальному житті, і у віртуальному. Я сподіваюсь, що органи влади дослухаються до цих рекомендацій. Я, в свою чергу,  передам їх у департамент внутрішньої політики ЛМР, аби виправити недоліки, які були зафіксовані громадською організацією. Маю надію, що львів’яни матимуть змогу вдома, чи на роботі швидко отримувати потрібну корисну інформацію через мережу інтернет», - підсумував Юрій Лукашевський.
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST