За дошкільну освіту у Львові взялась Фундація ім. Я. Коменського Друк
Вихователі зі львівських дитсадків стали учасниками проекту з популяризації альтернативних форм дошкільної освіти. Упродовж шести днів вісімнадцять львівських вихователів у Підкарпатському воєводстві (Польща) вивчали методики дослідницьких проектів для розвитку дітей дошкільного віку, розроблені Фундацією імені Яна Коменського.
 
У Львові вже використовують подібні методики розвитку дитини, такі як «КРОК ЗА КРОКОМ», «Лицем до дитини», однак методика Фундації ім. Я.Коменського – це вищий ступінь методики роботи з дошкільнятами, який відповідає сучасному розвитку суспільства. 
 
«Сьогодні це найсучасніша методика роботи з дітьми дошкільного віку, так як дає можливість розвитку дитини з орієнтацією на її потребу, зацікавленість; дозволяє так побудувати навчання, щоб дитина була в центрі власних потреб, можливостей. Методика також дає можливість долучити до розвитку та виховання дитини батьків, які є асистентами вихователів», - наголошує Катерина Гороховська, голова правління ГО «Школа без сліз», учасниця проекту. За її словами, ми живемо в час швидких змін і виховувати та вчити дітей так, як вчили нас, сьогодні не актуально. Світ постійно в пошуку нових методик роботи з дітьми, особливо найменшими. Тому учасники проекту мають на меті розпочати роботу в окремих дошкільних закладах міста Львова за цією методикою. Управління освіти Львівської міськради також зацікавлене у поширенні цієї методики на теренах міста. 
 
«У Львові та області є направду величезна проблема з розвитком дошкільнят, тому ми будемо робити все можливе для того, щоб і у нас з’явились дошкільні установи європейського рівня, де виховання буде спрямоване на розвиток особистості дитини, а не на «зазубрювання» того, що потім дітей навчатимуть у школі», - розповів Тарас Яценко, президент БО «Фонд соціальних інвестицій «Витанія». 
 
Сам проект з популяризації альтернативних форм дошкільної освіти, що має назву, «Бо які початки, таким буде усе» започаткували Фундація імені Івана-Павла II «WZRASTANIE» з Республіки Польща та благодійна організація зі Львова «Фонд соціальних інвестицій «Витанія». Другий етап проекту відбудеться у жовтні цього року. Вихователі знову братимуть участь у навчанні та практичному проведенні занять в осередках дошкільної освіти Підкарпатського воєводства. 


Автор : Ігор Галущак (Львів) для Громадського Простору

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST