Кіно на райони. Друк

Львівський фестиваль короткометражок Wiz-Art 2013 офіційно відкривається у четвер, але перші експериментальні покази із серії "Культура на районах" відбулися вже вчора в різних районах міста. У Народному домі на Збоїщах, Народному домі на Левандівці і в Медіатеці на Мулярській безкоштовно показували короткометражні програми "Вічно молоді" та "Помста підлітків". 

До Народного дому на Збоїщах гостей запрошували ходулісти з вуличного театру Platz-Art. Однозначним лідером глядацьких симпатій у першій програмі визнали українську стрічку «Алкоголічка». Серед "підліткових" фільмів найбільше визнання заслужили «366» (історія парамедика, який вирішив зробити для паціентів більше, ніж вимагають одні лише службові обов`язки); «Макс» (собачий погляд на сім`ю і вірність) і «Фермер Джек» (про те, чому не варто гнатися за легкою здобиччю, яка потім оібйдеться куди дорожче, ніж насправді коштує). «Та то є файно, що таке тута є. Років з 50 тому я тут вірші читала, та я б і ще їх читала, якби стара така не була, але на фільми радо прийшла подивитися», - розповіла жінка на Збоїщах. Відео-коментар її сусідки по району

На Левандівці було особливо приємно бачити людей поважного віку. Найстарша глядачка, 95-річна Ірина Михайлівна відреагувала так: "Це добре що ви таке робите. І цікаво, що фільми різні. Правда треба більше фільмів патріотичних та повчальних." На Мулярській зібралось найбільше людей. Старші люди є постійними відвідувачами бібліотеки, були і мешканці сусідніх будинків. Коли ділились своїми враженнями акцентували увагу на різниці у стосунках, стані побуту у порівнянні з нашим життям. Дуже цікавились за яким принципом відбирались фільми і як часто будуть відбуватись такі покази. Говорили і про сучасну молодь (про моделі фільму про батька-одинака). Організатор(к)и розраховують, що серія “районних” показів викличе резонанс і стане поштовхом до децентралізації культурної мапи Львова: "Завдання цих заходів – змістити центр культурних подій з площі Ринок до не менш важливих для історії міста районів: Левандівки, Збоїща, колишнього єврейського району. Головною особливістю кінопоказів  є запрошення до перегляду літніх людей та підлітків, а не лише молоді. Цим ми хочемо показати важливість діалогу між поколіннями та довести, що кіно можна дивитись і в 13 і в 60."(с)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST