В Україні стартував «Чемпіонат по корупції – 2013» Друк

 

Громадські організації «Європейський вибір» та «Антикорупційна рада України» сьогодні презентували проект «Чемпіонат по корупції – 2013», який триватиме до Міжнародного дня боротьби із корупцією, що згідно рішення Генеральної асамблеї ООН відзначається 9 грудня кожного року.
 
За інформацією організаторів, «Чемпіонат по корупції – 2013» є моніторинговим проектом, спрямованим акцентувати увагу суспільства на гучних корупційних справах і необхідності боротьби з корупцією. У результаті він відзначить 12 найгучніших корупційних справ та їх фігурантів умовною гумористичною нагородою «Золотий Откатиш». Всього за головну «нагороду» змагатимуться 500 найбільших українських корупціонерів, номінованих громадянами й громадськими експертами на основі журналістських розслідувань, даних правоохоронних органів, особистого досвіду. 
 
Для цього буде запроваджено систему голосування на сайті «Чемпіонату», що згодом стане громадським реєстром осіб, причетних, на думку громадськості, до корупційних дій. 
 
Також буде презентований спеціальний додаток «Антикорупційний інспектор» для телефонів iPhone, що стане корисним інструментом комунікації громадян, журналістів, громадських активістів із офісом «Чемпіонату України по корупції – 2013». 
 
«Ідея «Чемпіонату України по корупції» народилася в Україні за підсумками наших громадських проектів «Я дала хабар за свою дитину», «Хук по корупції» та «Антикорупційний інспектор». Він має на меті просвітницьку антикорупційну функцію для суспільства й спрямований на посилення тиску на корупціонерів, передусім, психологічного. Адже «круглі столи» по боротьбі з корупцією малоефективні для зміни картини в цілому, тоді як побороти це зло можна лише за умови змін у головах, свідомості людей. До того ж, країна не тільки має право, а й зобов’язана знати своїх «героїв» у обличчя”, – зазначив виконавчий директор «Європейського вибору» Кирило Животовський. 
 
«Чемпіонат» відбуватиметься у 4 етапи й за задумом організаторів стане щорічною подією. Кожен із етапів має завдання відзначити й піддати широкому оприлюдненню інформацію про осіб, підозрюваних людьми, журналістами, правоохоронцями в корупції. Перший етап відзначить 17 червня ц.р. фігурантів найбільш резонансних корупційних розслідувань громадських організацій та журналістів, які були опубліковані в поточному році. 
 
На наступній фазі «Чемпіонату» кожен громадянин зможе на сайті проекту додати свого номінанта. Паралельно із цією роботою відбуватимуться регіональні кампанії чергового етапу, завданням яких буде визначення місцевих лідерів у корупційній сфері. До цього етапу зможуть долучитися місцеві ЗМІ та громадські організації, фактично ставши обласними федераціями «Чемпіонату України по корупції – 2013». 
 
Подальший компонент спрямований на збір фактів про корупційні правопорушення за 9 місяців поточного року, які є офіційними повідомленнями про викриття, затримання, арешти та вироки. Він буде ґрунтуватися на основі даних Єдиного державного реєстру корупціонерів, який має стати відкритим для громадськості після набуття чинності нещодавно ухваленим Верховною Радою законом про реалізацію державної антикорупційної політики. Також до цього буде долучено інформацію про корупційні розслідування та фігурантів Генеральної прокуратури, МВС, СБУ, Судової адміністрації, Мін’юсту, отриману організаторами «Чемпіонату» на офіційні запити. 
 
«Наш досвід показує, що дуже важливими є активні, яскраві й наповнені змістом ініціативи на підтримку боротьби з корупцією в Україні та антикорупційних міжнародних кампаній, таких як «Зупини корупцію» Організації Об’єднаних Націй. Сподіваємося, що практичними наслідками нашого проекту стане посилення громадянської позиції й згуртованість людей навколо ідеї побороти нарешті це негативне явище в нашій державі. А, можливо, після перемоги в «Чемпіонаті» хтось із номінантів подасть у відставку, на когось із корупціонерів правоохоронці звернуть більш пильну увагу. Головне, це широка публічність, адже саме світла боїться корупція, за якою стоять конкретні особи та імена”, – наголосив голова правління «Антикорупційної ради України» Богдан Якимюк. 
 
«Чемпіонат України по корупції» – це унікальний, український формат. Інформаційна кампанія, що супроводжуватиме хід «Чемпіонату» буде спрямована на створення як негативного сприйняття корупції й корупціонерів, так і відзначення найбільших внесків у справу протидії корупції. Зокрема, за найкращу антикорупційну регіональну програму, центр адміністративних послуг, сприяння громадським антикорупційним ініціативам тощо. Переможці в цих номінаціях отримають «Золотий пояс по боротьбі з корупцією». 
 
Проект не фінансується коштом вітчизняних чи іноземних фондів і програм, а впроваджується за допомогою ресурсів його засновників. 
 
Більше інформації можна дізнатися на веб-сторінці проекту.
 
Контакти для ЗМІ: 044 361-78-28, 097 55 05 – 123, 094 – 926-48-28 
 
Довідково: 
 
„ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР” – www.e-ukraine.blogspot.com 
„АНТИКОРУПЦІЙНА РАДА УКРАЇНИ” - www.transparentukraine.org 
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST