Відбулася перша лекція другого семестру Вуличного університету. Друк

 

26 травня відбулася перша лекція другого семестру Вуличного університету.
Новий «сезон» відкрив Павло Шеремета, економіст, президент Київської школи економіки. Тема лекції — «Українська дилема».
 Лектор намагався пояснити, в чому причина поганих економічних показників України. Головний меседж Шеремети на лекції — досить скігліти :) Економіст наголошував на тому, що на наші починання уряд і президент не впливає ніяк. Ну майже ніяк. Набагато більше успіх ідеї залежить від наполегливості, креативності, дисципліни і постійної праці, ніж від законів чи постанов уряду.
 
Павло Шеремета також вивів 5 пунктів, які мають допомогти вивести Україну з економічного застою. Ці пункти може застосувати до своєї роботи кожен українець — і, за переконанням Шеремети, таким чином допомогти країні.
 
1. Сенс і ціль. Українці повинні визначити сенс існування своєї держави — і посил, який вона може дати світові. Так само кожен в Україні має дати собі відповідь, якою Україна буде, скажімо, до 2025-го. За підрахунками Шеремети, якщо кожен з нас «засукає рукави», то до 2025-го в державі цілком може початися економічне піднесення. Відповідно, треба ставити перед собою цілі: якими маю бути я, моя родина, мій бізнес і моя країна до 2025-го. Щоб було зрозуміло, куди іти.
 
2. Оптимізм і цілеспрямованість. Шукаємо, що допоможе втілити ідею в життя, і віримо, що все нам вдасться. Апатію і страх — геть.
 
3. Етика праці. Знову ж таки, мова про зменшення кількості вихідних і про зменшення терміну відпочинку взагалі.
 
4. Освіта. Потрібно знати ту галузь, в якій працюєш. І потрібно розуміти, що потрібно світові. Ніхто не забороняє читати книжки і самостійно вчити іноземні мови. Потрібно виділяти час на знання.
 
5. Заощадливість. Ті, хто найбільше витрачає, падають першими жертвами криз. Гроші потрібно відкладати. Скажімо, на якісну освіту дітям. Чи на власну самоосвіту.
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST