Держава планує надати фінансову підтримку більшій кількості громадських об’єднань Друк

 

3 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансової підтримки громадських об’єднань».

Як повідомляє урядовий веб-сайт Громадянське суспільство і влада, необхідність розроблення законопроекту була викликана тим, що на сьогодні відповідно до Бюджетного кодексу фінансова підтримка може надаватися лише окремим видам громадських об’єднань. З метою розширення кола об’єднань, що матимуть змогу отримати таку підтримку для реалізації проектів (програм, заходів), спрямованих на розв’язання важливих проблем державної чи регіональної політики, Урядом пропонується внести відповідні зміни до статей 87 та 91 Бюджетного кодексу.

Запропоновані зміни покликані створити сприятливі умови для подальшого розвитку громадянського суспільства в Україні та залучення потенціалу його інститутів до реалізації державної і регіональної політики.

4 жовтня 2012 р. проект Закону України зареєстровано у Верховній Раді України (реєстр. № 11298).

ГГУРТ взяв коментар у Тетяни Андрійчук, завідуючої сектором Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ щодо законопроекту: "Законопроект спрямовано на те, щоб органи виконавчої влади мали можливість підтримувати цікаві та корисні ініціативи громадських об'єднань на конкурсних засадах (на разі визначені постановою від 12.10.11 № 1049). Відповідно до чинного Бюджетного кодексу органи мають можливість фінансово підтримувати лише обмежене коло об'єднань (об'єднання інвалідів та ветеранів, молодіжні громадські організації, творчі спілки, спортивні організації). При цьому на конкурсних засадах лише молодіжні та творчі. Відповідно планується розширити цей перелік. Фактично, йдеться про залучення громадських об'єднань до виконання певних завдань державної, місцевої політики, яке буде оплачуватися. У разі прийняття Закону органи виконавчої влади матимуть підставу для передбачення відповідних коштів для підтримки проектів громадських об'єдань. Що стосується регіонального рівня, такі кошти повинні будуть передбачатися у місцевих бюджетах".

 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST