Не вірю - і все! Друк

За результатами громадських слухань щодо будівництва офісу ВАТ “Українська страхова компанія “Дженералі Гарант“ за адресою вул. М. Конопницької, 3-5.

Забудова дитячих майданчиків стала настільки звичним явищем для Львова, що навіть коли дитячим гойдалкам на перший погляд нічого не загрожує, львів’яни все одно б’ють на сполох.

За результатами громадських слухань щодо будівництва офісу ВАТ “Українська страхова компанія “Дженералі Гарант“ за адресою вул. М. Конопницької, 3-5. 

Забудова дитячих майданчиків стала настільки звичним явищем для Львова, що навіть коли дитячим гойдалкам на перший погляд нічого не загрожує, львів’яни все одно б’ють на сполох. Так виглядає ситуація з будівництвом офісу СК «Дженералі Гарант» на вул. Конопницької у Львові. Незважаючи на всі гарантії, заключення з боку інститутів і проектних організацій, жителі все одно виступають проти будівництва, оскільки просто не вірять ні обіцянкам, ні документам, ні експертам.

Вчора, 8 лютого у Львівській міськраді відбулись громадські слухання, які з повним правом претендують на звання «історичних». Це перші слухання, які відбулися ще до виконання не те що будівельних, але й проектних робіт. Окрім того, це перші слухання, на яких йшлося про захист будівельного майданчика. Незважаючи на велике бажання і намагання як страхової компанії, так і підрядника знайти спільну мову з мешканцями, ті далі стояли на своєму: «Не хочемо! Не віримо!».

Власне, «Дженералі» взагалі не мала будувати офіс на вул.. Конопницької. Спочатку офіс мали побудувати на вул. Гвардійській, 17а. Підрядник провів уже всі дослідження, розробив проекти, отримав всі, встановлені законодавством, погодження та дозволи на початок будівництва, провів підготовчі роботи, зміцнив сусідній будинок, збудував підпірну стіну для збереження оточуючих споруд. Проте, після всіх цих всіх робіт зненацька надійшов лист від голови Секретаріату Президента про неможливість ведення подібного будівництва, оскільки поруч знаходиться тимчасова резиденція президента. Тому, Львівська міськрада (а також і компанія), щоб не конфліктувати з владою, погодилась на заміну власної земельної ділянки на ділянку по вул. Конопницької.

На цій вулиці знаходились дві вільні ділянки, на одній з яких смітники та двір Личаківського райвідділу міліції, а на іншій — двір обласного управління охорони здоров’я, між цими ділянками знаходиться огороджений дитячий майданчик.

Мешканці навколишніх будинків загострюють увагу на двох речах — зникнення дитячого майданчика на час будівництва офісу, а, можливо, і потім, по друге — можливість руйнування навколишніх будинків через проведення будівельних робіт. «Жителі є противниками будівництва на дитячому майданчику», — заявила представник ініціативної групи мешканців Анна Орищин. Вона наголосила, що мешканці побоюються, що компанія не виконає зобов’язань.

«Однак, занепокоєння мешканців є безпідставними, оскільки ми гарантуємо, що територія дитячого майданчика зменшена не буде, майданчик буде зміщено на територію управління охорони здоров’я, а вивільненої території з боку райвідділу буде достатньо для будівництва. Ми зобов’язуємось облаштувати новий дитячий майданчик з освітленням та озелененням території, — наголосив директор львівської філії СК «Дженералі України» Іван Лучечко. — Ми не плануємо зменшити майданчик, ми думаємо його перенести.

Громадські слухання, які тривали більше двох годин, часто переходили у діалог глухих: «Ми зобов’язуємось зробити — а ні, ви все одно не зробите». Причому мешканці сусіднього будинку, які задавали питання, зазвичай, навіть не слухали відповіді на них, зосередившись на своєму «не дамо і все!». І жодні аргументи, які наводилися владою, бізнесменами, солідними науковими інституціями – їх не переконували. «Не знаємо як – але ви нас хочете обманути!» - ця залізобетонна впевненість наших громадян сформована усім їхнім життєвим досвідом. Недовіра до конкретних політиків у Львові та в Україні, перетворилася на тотальну недовіру до соціальних інститутів і систем, з діяльністю яких ми пов’язуємо свої надії на майбутнє. Ми уже не віримо ні президентові, ні мерові, ні міліції, ні Верховній Раді, ні ЖЕКові, ні політичним партіям. Стратегії виживання як у повсякденному, так і в діловому житті, вибудовуються на неформальних структурах взаємної довіри. Тобто, віримо тільки друзям, рідним та близьким. І коли приходить цивілізований інвестор – він змушений розгрібати усі ці завали тотальної недовіри, які організували наші з вами великі і маленькі вожді.

Зараз «Дженералі» має усі погодження та затверджене містобудівне обґрунтування, що означає, що будівництво на цій ділянці може вестись. Щодо зауважень, що не проведено геологічні та інженерні дослідження, то наразі компанія немає права цього робити. Приступити до більш суттєвих робіт — зокрема досліджень ґрунту та території компанія не може, поки міськвиконком не дасть дозвіл на ведення проектних робіт.

Коментар

Юрій Наконечний, начальник управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міськради: Можу сказати, що цього року ми вперше серйозно взялись за дитячі майданчики і виділяються кошти. І той факт, що «Дженералі» береться облаштувати дитячий майданчик на Конопницької і встановити там освітлення вважаю за позитивний. Також позитивним фактом є той, що компанія буде обслуговувати цей майданчик.

Володимир Гірняк, депутат Львівської міської ради, секретар комісії землекористування: Якщо у фірми є всі погодження з боку обласної і міської влади, то це означає, що порушень законів чи порушень якихось санітарних норм там не має. Інакше був би вже протест прокурора. А що стосується побоювань, що дитячий майданчик може зникнути, то вони є даремними. Зрештою, міська влада мала б укласти договір з будівельною фірмою у якому би чітко зазначила необхідною умовою будівництва збереження дитячого майданчика. Я ж переконаний, що фірма зробить дитячий майданчик ще ліпший, ніж він є сьогодні.

 

Олег Малярчик
"Вголос", 09.02.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST