Біля Оперного театру продавали… "людське м’ясо" Друк

Вегетаріанство - спосіб життя, за якого людина відмовляється від вживання їжі, яку отримали через вбивство тварин.

Вегетаріанство - спосіб життя, за якого людина відмовляється від вживання їжі, яку отримали через вбивство тварин.

Причина цього - небажання завдавати болю істотам, які живуть разом з нами, етичні чи релігійні принципи, збереження або поліпшення власного здоров’я. Пояснити львів’янам переваги вживання рослинної їжі взялись активісти новоствореної вільної групи вегетаріанців Killer tomatoes.

"Кіллери" (а це переважно студенти або нещодавні студенти) вибрали днем проведення акції 1 жовтня, офіційний День вегетаріанства у світі. Вони влаштували на площі перед Оперним театром магазин… людського м’яса. На землі у звичній "вакуумній" упаковці лежали роздягнені до трусів молоді люди зі штрих-кодом на грудях та написом “Людське м’ясо"…

"Зазвичай люди аргументують природність вживання мертвих тварин тим, що вони нібито були вирощені на забій, - говорить організатор дійства Галина Кулик. – А чому ж тоді не можна вирощувати на забій самих людей? Звичайно, це негуманно, але тварини теж живі істоти, і більшість з тих, що їсть людина, зовсім беззахисні".

Охочих подивитись на акцію і подискутувати з організаторами вже за декілька хвилин назбиралось чимало. Їм пропонували "людські консерви" і "дитятину" – ручки і ніжки немовлят у томатному соку. Усе це було муляжем, але реакція людей була неоднозначною. Багато хто крутив пальцем біля скроні, бачачи закривавлені частини тіла на підносах у студентів.

Після акції на площі вегетаріанці попрямували до вулиці Лесі Українки, де влаштували солодкий вегетаріанський частунок. Пригощали "халавою" і пирогом з лимоном. "Халава – це солодкий пляцочок з манки та ізюму, який печуть у духовці, - поділилася секретом приготування вегетаріанка Юля. - Можна додавати до нього ще й кокосову стружку". Дівчата переконували мене, що м’ясо є шкідливим для організму, а людина народжується вегетаріанцем. "Мало хто знає, як жорстоко вбивають тих тварин, частини яких ми звикли бачити загорнутими у клейоночку на прилавках магазинів, - каже Галя. – Забійні тварини все життя проводять у неволі. Вони з’являються шляхом штучного запліднення, їх каструють, стимулюють гормонами, відгодовують неприродною їжею, а потім у жахливих умовах вбивають. На бійнях оглушують ударами молота, електричним струмом чи пострілами з пневматичних пістолетів. Потім підвішують за ноги на транспортер. Ще живими перерізають горлянку і здирають шкуру, так що вони вмирають від втрати крові".

Осередок львівських вегетаріанців у суботу, 4 жовтня, о 17.00 проведе благодійний Punk-концерт у Центрі дитячої творчості "Погулянка". Вхід - 15 гривень, усі вилучені кошти підуть на облаштування вольєрів і купівлю харчів для тварин з притулку "Милосердя" що у Брюховичах.

Ірина СТЕЛЬМАХ,
  Високий Замок, 04.10.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST