Міжнародна Школа Україністики у Львові. Підсумки. Друк
Вже вп’яте відбулася Міжнародна Школа Україністики, яку провела ЛМГО "Інститут українських студій". Цей проект вже другий рік поспіль є одним із переможців конкурсу соціально-культурних проектів, які проводить Львівська міська рада. Враженнями про те, як пройшов захід цьогоріч, ділилася координатор проекту Марія Костик.
readmsg.jpgВже вп’яте відбулася Міжнародна Школа Україністики, яку провела ЛМГО "Інститут українських студій". Цей проект вже другий рік поспіль є одним із переможців конкурсу соціально-культурних проектів, які проводить Львівська міська рада. Враженнями про те, як пройшов захід цьогоріч, ділилася координатор проекту Марія Костик.
 
Що передбачала програма Вашого проекту? Чи відбулося все заплановане?

- Згідно з програмою відбулося все, що ми запланували. Оскільки Школа традиційно відбулася вже вп’яте, то й програма доволі незмінна. Вона включала в себе п’ять предметів: українська мова, історія, культура, економіка та зовнішня політика. В кінці двотижневого навчання учасники складають іспит з тих п’яти предметів, пізніше їм оголошують оцінки і видають дипломи. Це своєрідний контроль, бо часом учасники приїжджають, щоб просто розважитися. Цього, на жаль, ми передбачити не можемо, бо буває так, що у людини дуже гарна аплікаційна форма, а мотивація виявляється зовсім протилежною.

Також після обіду кожного дня учасники мали цікаві походи у історичні частини нашого міста, чи поїздки за межі Львова. Ми поїхали і у Карпати, і побували у замках Львівщини : Одеському, Підгорецькому та Золочівському. Учасників цьогоріч було п’ятеро. Це менше, ніж ми очікували, але так склалося. Були представники Азербайджану, Угорщини, Литви та Румунії.

Чи були такі предмети, на яких ви робили акцент, провели більше лекцій для учасників?

- Так вийшло, що найбільше лекцій було з української мови, але лише тому, що дуже важко пояснити її за дві-три години. Тому таких лекцій було п’ять. Що стосується учасників, то кожен цікавився тим, що найближче до власних інтересів чи вподобань. До прикладу, представниця Румунії - економіст за освітою, то й, відповідно, її найбільше цікавили лекції з економіки.

Чим відрізняється цьогорічна Школа від попередніх?

- Загалом Школи відрізняються не стільки організацією, як учасниками, бо кожного року нам доводиться підлаштовуватись під їхні інтереси. Якщо минулого року четверо з семи учасників були істориками-україністами, то їм було дуже цікаво побувати у всіх музеях та на екскурсіях, які стосувалися історії України. Також ми спілкувалися з ними українською мовою, щоб вони її удосконалювали. Цього ж року були інші люди і їм інколи було цікавіше піти на дискотеку, ніж на екскурсію. Доводилось іти на дискотеку.

Попередні всі Школи передбачали проживання у сім’ях, для того, аби вони перебували у відповідному середовищі, аби бачили, як готуються українські страви, щоб спілкувались українською мовою. Цього ж року всі учасники жили у готелі "Львів". Це пов’язано з фінансуванням, оскільки кожній сім’ї потрібно оплатити перебування гостей. Проте є й позитив у тому, що всі учасники проживали разом, оскільки це спрощувало деякі організаційні моменти.

Чи збираєтесь брати участь у наступному конкурсі соціально-культурних проектів?

- Чи братимемо участь у наступному конкурсі соціально-культурних проектів ще не знаю, але ймовірно, що Школа відбудеться. В процесі підготовки будемо аналізувати всі позитивні моменти та недоліки, шукатимемо новішого, цікавішого підходу. Зрештою, нашим завданням є не задовольнити міську владу, а виправдати сподівання учасників.

Мета проекту , як на мене, є дуже хорошою і водночас складною до втілення – це популяризація Львова, України. Хотілося б звернутися до всіх громадських організацій, діячів, щоб долучалися до цієї справи, бо це справді важливо для нас, в першу чергу, як для українців. Крім того, ми й справді маємо що показати іноземцям.

Зореслава Кадикало для ngo.lviv.ua
 

Довідка:

Міжнародна школа україністики – це школа української мови, культури, історії, політики та економіки для молодих лідерів з усього світу.

Проект мав на меті популяризація традицій, історії і культурної спадщини Львова серед молодих лідерів з-за кордону; формування позитивного іміджу України у світі шляхом навчання, підвищення рівня інформованості іноземців про наше місто і державу.

В рамках проекту учасникам було запропоновано:

1. Лекції з української мови, історії, культури, економіки та зовнішньої політики України в університеті ім. І. Франка.
2. Щоденні екскурсії у культурній столиці України - 750-літньому Львові.
3. Пізнавальні екскурсії на вихідних Західною Україною (замками Львівщини та в Карпати), щоб показати гостям з-за кордону красу і багатство української природи, її історичної спадщини, культурної різнобарвності.
4. Зустрічі з відомими людьми Львова, як-от директором Львівської галереї мистецтв Борисом Возницьким.

Львівська міська громадська організація "Інститут українських студій" у 2008 році вдруге подала проект "Міжнародна школа україністики" на конкурс соціально-культурних проектів Львівської міської ради і вдруге стала переможцем. Цьогоріч Школа фінансувалася управлінням культури і туризму ЛМР.

Участь у двотижневій Школі одному учаснику коштує приблизно 350 євро. Оскільки деякі витрати ЛМР не може профінансувати, як-от гонорари викладачам, створення і підтримка веб-сайту та інші витрати на організацію, то учасники Школи після приїзду сплачували половину суми – 175 євро.

У 2008 році у школу приїхало п’ятеро іноземців, а не десятеро, як очікували організатори, то зменшилась і сума фінансування: з 30 тисяч до 20 тисяч гривень. Остаточна сума буде відома після звітування організаторів проекту в казначействі Личаківського району. 
 
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST