"Бескиди" знову запрошують на фестиваль Друк

Упродовж трьох днів, із восьмого по десяте серпня, поціновувачі авторської пісні, романтики, подорожей і пригод зможуть відвідати фестиваль "Бескиди", який задовольнить найвибагливіші забаганки любителів підкорювати гірські вершини.

Упродовж трьох днів, із восьмого по десяте серпня, поціновувачі авторської пісні, романтики, подорожей і пригод зможуть відвідати фестиваль "Бескиди", який задовольнить найвибагливіші забаганки любителів підкорювати гірські вершини.

Творча й талановита молодь матиме змогу продемонструвати свої таланти, подивитися та послухати виступи відомих гуртів "Вій" і "Телері", а також запозичити досвіду у старшого покоління, зокрема, в таких відомих виконавців авторської пісні, як Олександр Смика, Ігор Жук, Едуард Драч, Олесь Дяк, Наталка Криничанка, Зоя Слободян, Лілія Кобільник, Неля Франчук й інших.

Фест проводитимуть і з метою розвитку туризму в Карпатах, популяризації авторської пісні й співаної поезії, виявлення та підтримки талановитих молодих виконавців. Цей захід пропагує романтизм, пошук пригод, зелений туризм, відвідання цікавих історичних місць, здоровий спосіб життя та корисний відпочинок.

Укотре місцем проведення фестивалю стане гірський хребет у Карпатах Сколівські Бескиди, а саме – урочище "Княжа галявина" на злитті річок Стрий та Опір.

Цьогорічна програма акції не менш різноманітна, ніж торішня. Для очікуваної кількості відвідувачів (15 тисяч осіб з усіх регіонів України) передбачено музично-поетично-літературні та театральні дійства за участю гостей, бардів, поетів і театралів; екскурсії в урочище Бубнище (скелі Довбуша), наскельну фортецю "Тустань", скельний монастир у Розгірче, Палац Ґределя з парком і церквою Святого Пантелеймона в Скольому, підйом на гору Парашку (1263 м), похід до Мертвого озера та водоспаду Кам’янка та багато іншого. Гостей фестивалю здивують арт-містечко, ковалі, гончарі, ляльки-мотанки, конкурс повітряних зміїв, спортивні змагання, а також купання в річках. Прихильники спокійнішого проведення дозвілля матимуть нагоду відвідати творчий вечір "Літературне Бескиддя" (модератор Роман Скиба) за участю літераторів.

Щодо питання про місце проживання, то інфраструктура місцевості зможе розмістити п’ять-десять тисяч осіб, а відомі своєю гостинністю бойки із задоволенням запросять гостей свята переночувати та ще й пригостять смачними національними стравами.

для газети

Ігор Губіліт директор фестивалю

Такий фестиваль організовуємо вже вдруге, керуючись метою відродити авторську пісню, а також популяризувати акустичну музику та літературу. Цьогоріч до участі в акції, порівняно з минулорічним заходом, ми запросили значно більше гостей. Зокрема, фест мають відвідати більш ніж 20 виконавців авторської пісні й приблизно така сама кількість літераторів. Для авторів-виконавців навіть передбачено проведення конкурсу в чотирьох номінаціях. До того ж, фестиваль акцентує увагу на збереженні та відновленні історичних пам’яток Бойківщини. З цією метою протягом 2-14 серпня функціонуватиме й волонтерський табір “Бескиди”, учасники якого також братимуть участь у підготовці "Княжої галявини" до проведення свята.

Лідія ЙОНКА,
  Львівська газета, 29.07.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST