Сам на сам зі спогадами Друк

Шосту річницю cкнилівської трагедії відзначили вчора рідні загиблих і ті, хто досі не забув про її наслідки. Зранку майже тисяча людей ушанувала пам’ять тих, чиї життя забрала страшна катастрофа.

Шосту річницю cкнилівської трагедії відзначили вчора рідні загиблих і ті, хто досі не забув про її наслідки. Зранку майже тисяча людей ушанувала пам’ять тих, чиї життя забрала страшна катастрофа.

Після Літургії в церкві з ініціативи громадської організації "Скнилівська трагедія" неподалік входу до летовища, де було споруджено каплицю Всіх Святих Українського Народу пам’яті жертв cкнилівської трагедії, відбулася екуменічна молитва.

Шість років тому, 27 липня 2002-го, сталася найбільша на авіаційних шоу трагедія – під час показових польотів на військовому летовищі "Скнилів" у Львові на глядачів упав винищувач Су-27, забравши життя 77 осіб, серед яких було 28 дітей.

Нині про цю біду з болем згадують лише рідні загиблих і самі постраждалі. Аби вшанувати пам’ять тих, хто загинув під час катастрофи, люди приїхали з різних куточків світу, розповів "Газеті" голова громадської організації "Скнилівська трагедія" Стефан Козак.

Водночас влада залишила потерпілих сам на сам із болем і спогадами. За словами пана Козака, ніякої реакції від вищого керівництва міста й регіону не було. Вшанувати пам’ять загиблих прийшов лише заступник голови Залізничної райради Юрій Міщенко.

"Жодних вибачень від влади ми так і не почули. Ставлення до цієї трагедії вищих чинів – це плювок у обличчя потерпілим. Виходить, ми самі винуваті в тому, що трапилося на Скнилові. Підтвердженням цього є рішення апеляційного суду, який знову виправдав звинувачених", – обурюється С. Козак.

Нагадаємо, 11 червня  Апеляційний суд Центрального регіону України виправдав високопосадовців, які проходили у справі як обвинувачені.

Підставою такого вироку Апеляційний суд назвав брак доказів, які зібрала Генеральна прокуратура.

Однак, за словами пана Козака, люди й надалі шукатимуть правди.

Наразі Генпрокуратура України подала касаційну скаргу-звернення до Верховного Суду України, в якій просить змінити склад суддів, які ухвалювали рішення.

"Нині ми возимо до Києва тонни "макулатури", адже, щоб рішення про зміну суддів узяли до уваги, потрібно подати скаргу кожного, хто не погоджується з цим складом. А це приблизно 639 заяв", – додав С. Козак.

Отож потерпілі знову в очікуванні. Якщо рішення Верховного суду буде незадовільним, вони мають намір звернутися вже до Європейського суду.

Водночас, як прогнозує Стефан Козак, наступного року ситуація зі вшануванням загиблих на Скнилові може змінитися, адже країну чекають вибори. Тому він не відкидає думки, що влада таки згадає і про трагедію, і про її наслідки.

За його словами, деякі посадовці вже роблять спроби розсварити людей, об’єднаних спогадами про трагедію. Як наслідок цього – відміна акції непокори, яку громадська організація "Скнилівська трагедія" планувала провести напередодні, вважає пан Козак. Зокрема, вони мали намір перекрити трасу Київ-Чоп і залізничну колію. Такими діями потерпілі хотіли висловити свій протест проти проведення в день скорботи гучних концертів. Адже 27 липня на Львівщині відбувалися фестивалі "Підкамінь" і "Славське-рок”.

Щоправда, не всі потерпілі зголосилися підтримати таку ідею, тому акція так і не відбулася.

Оксана ГОРАК,
  Львівська газета, 28.07.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST