Знати, щоб діяти, знати, щоб змінити Друк

  Утвердження демократії в Україні неможливе без розвитку дієвої громадянської активності.

Це необхідно для того, щоб представники певної суспільної групи, об’єднані задля вирішення визначеної проблеми, могли відстоювати свої інтереси перед владою та навіть впливати на неї, щоб вирішити цю проблему

Утвердження демократії в Україні неможливе без розвитку дієвої громадянської активності.Це необхідно для того, щоб представники певної суспільної групи, об’єднані задля вирішення визначеної проблеми, могли відстоювати свої інтереси перед владою та навіть впливати на неї, щоб вирішити цю проблему.

За характеристикою голови Міжнародного фонду “Відродження” пана Євгена Бистрицького, помаранчева революція була лише прототипом громадянського суспільства. Громадянське суспільство в Україні – попереду”. І у його становленні особливо важлива роль належить засобам масової інформації, зокрема електронним. Саме від них залежить формування якісно нового рівня політичної культури, зростання політичної активності громадян, а також активності в розвитку політичної комунікації “знизу”.

У рейтингу популярності, який проводить портал bigmir.net, беруть участь близько 70 тисяч інтернет-сторінок. Постійними лідерами в категорії засобів масової інформації та періодичних видань, за даними 2007 року, є портали мережевих інформаційних агентств “Кореспондент”, “Оглядач”, “Подробности”, ForUm і “Фраза”. В іншому рейтингу порталу TopPING перші місця посідають “Українська правда”, “Оглядач”, “Подробности”, “Обком” і ForUm.

Окрім того, працює низка порталів, не настільки відомих широкому колу користувачів, як уже згадані. Але недооцінювати внесок цих засобів масової інформації в розвиток громадянського суспільства не варто.

Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ -www.irf.kiev.ua) є найбільшою доброчинною громадською організацією в Україні. Завдання Фонду – сприяти становленню демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки найбільш важливих для його розвитку громадських ініціатив. 2007 року МФВ підтримував проекти розвитку європейської інтеграції, системи громадського правозахисту й утвердження принципу верховенства права в Україні, проекти реформування в галузі освіти, охорони здоров’я, видавничій справі тощо.

За підтримки Міжнародного фонду “Відродження” функціонує портал “Громадський простір” (www.civicua.org), який сприяє розвитку неурядових організацій в Україні. Це інформаційний, довідковий і консультативний портал для неурядових організацій. Тут можна знайти інформацію про можливі джерела підтримки діяльності громадських організацій, а також налагодити партнерські відносини.

Європейський простір (www.eu. prostir.ua) – портал проєвропейського громадянського суспільства України. Основна його мета – інформаційна підтримка процесу європейської та євроатлантичної інтеграції України. Портал створено для об’єднання проєвропейських неурядових організацій і для надання громадськості знань про ЄС та євроатлантичні структури, їхні інституції, правові засади тощо. Тут молодь може віднайти інформацію про численні програми студентських обмінів, грантові програми навчання в європейських університетах та гранти на проведення досліджень для талановитих молодих науковців.

Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова (www. uceps. org) – неприбуткова громадська організація, яка здійснює дослідження у сферах внутрішньої політики, соціально-економічного розвитку України; енергетики, державного управління, національної безпеки і оборони тощо. Центр Разумкова розробляє моделі розвитку України, сприяє взаємодії гілок влади, підвищує ефективність,   взаємодії держави й суспільства та визначає обґрунтованість державних рішень.

2007 року Центр Разумкова підготував серію аналітичних матеріалів із таких актуальних для України проблем, як шляхи формування спільної національної ідентичності регіонів України та створення стратегічних резервів нафти й нафтопродуктів в Україні.

Ресурсний центр “Гурт” (www. gurt.org.ua) створено для підтримки суспільної ініціативи громадян. Програми та проекти ресурсного центру розширюють можливості самореалізації особистості в суспільстві.

Отож, кожен із нас може скористати з роботи вказаних інтернет-ресурсів, щоб реалізувати свої проекти, спрямовані на вдосконалення демократії та становлення громадянського суспільства в Україні. Адже лише активна життєва позиція кожного з нас є запорукою успіху становлення справді демократичного суспільства. 

Ірина Федик – студентка, мешкає у Львові
"Львівська газета", 4.02.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST