"Жовте таксі" – для неповносправних людей Друк

Як почуваються у Львові люди з обмеженими можливостями, ті, що пересуваються містом в інвалідному візку, чи люди, позбавлені зору?

Як почуваються у Львові люди з обмеженими можливостями, ті, що пересуваються містом в інвалідному візку, чи люди, позбавлені зору?

Вони навколо нас, але чи помічаємо ми їх? Чи можуть вони вільно потрапити в магазин, аптеку, у громадський транспорт, потяг? Часто такі люди просто стають заручниками у власному домі… Міська влада робить перші кроки у вирішенні питання безперешкодного пересування містом неповносправних.

Відтепер особи (1-3 групи інвалідності) із порушеннями опорно-рухового апарату та незрячі зможуть безкоштовно викликати телефоном таксі. Про це подбала місцева влада спільно із ГО "Народна допомога – Львів" за підтримки Федерального міністерства соціального забезпечення та захисту прав споживачів Австрії. Чиновники придбали для інвалідів два автомобілі "Рено" (на фото). Ці жовті "бусики" й допомагатимуть їм дістатися до потрібного місця.

Працівник Фонду реабілітації інвалідів, диспетчер новоствореної служби перевезень Андрій Мостовий (чоловік пересувається в інвалідному візку) розповів кореспонденту "ВЗ", що рухатися містом інвалідам надзвичайно складно. Йому самому довелося облаштувати у під’їзді свого будинку поручні та пандус. А також добиватися в райадміністрації, аби чиновники зробили понижені бордюри на тих вулицях, якими він дістається на роботу. Пан Андрій навіть сам намалював схеми, як ці тротуари мають виглядати, бо працює аудитором доступності будівель і приміщень для маломобільних груп населення. Шлях з вулиці Зеленої (район Дністерської) до Дж.Вашингтона тепер він долає за 15 хвилин.

Влада вимагає від усіх підприємців, аби ті облаштовували спеціальні заїзди біля всіх приміщень громадського користування для неповносправних осіб, створювали парковки для інвалідів тощо. Та якщо пройтися містом, можна зауважити, наприклад, що піднятися сходами у деякі аптеки людині у візку навряд чи вдасться… У такому разі підприємці мають подбати про переносні пандуси (якщо є нагальна потреба: їх можна винести, а потім забрати).

Понад усе люди з обмеженими можливостями мріють мати роботу, легко діставатися до усіх приміщень та громадського транспорту. У Львові, наприклад, є лише вісім тролейбусів з низькою посадкою (а на зупинках висить графік руху). Та, очевидно, цього транспорту недостатньо.

Організатори проекту "Народна допомога – Львів" подбали не лише про безкоштовне таксі для інвалідів, а й створили для них робочі місця: троє осіб працюватимуть диспетчерами. Вони отримуватимуть близько 700 грн. зарплатні й працюватимуть позмінно. За словами керівника цього проекту Юрія Лопатинського, на жаль, наразі не можна запросити до роботи у таксі соціальних працівників. А тому допомогу інвалідам при транспортуванні у машину надаватимуть рідні (в іншому разі – водій).

Сюзанна БОБКОВА,
  Високий Замок, 12.07.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST