Громадські організації руйнують кордони Друк

Вчора, 9 липня, під час прес-конференції відбулася перша офіційна презентація Європейських Днів Добросусідства – 2008, які загалом проходитимуть уже вп’яте. Захід триватиме з 28 по 30 серпня у місці майбутнього перетину кордону Долгобичів/Угринів та Корчми/Ставка – село та відпустове місце, яке є поділене кордоном.

kordom_803.jpgВчора, 9 липня, під час прес-конференції відбулася перша офіційна презентація Європейських Днів Добросусідства – 2008, які загалом проходитимуть уже вп’яте. Захід триватиме з 28 по 30 серпня у місці майбутнього перетину кордону Долгобичів/Угринів та Корчми/Ставка – село та відпустове місце, яке є поділене кордоном.

Про мету, специфіку та значущість Днів Добросусідства розповідали Олена Яремко – представник оргкомітету та керівник громадської організації Академія Української Молоді, Сашко Положинський – лідер гурту "Тартак", Марцін Зєнєвіч – віце-консул Генерального Консульства РП у Львові, Віктор Годебський - помічник начальника Західного регіонального управління ДПС України з прикордонного співробітництва. Найважливішою ідеєю заходів є долати кордони, показувати, що, прикладаючи спільні зусилля, можливо змінити ситуацію, яка існує сьогодні. Дні Добросусідства відбуваються за сприяння Міністерства Закордонних Справ України та Польщі, Посольства РП в Україні, Українського Католицького Університету, Польського інституту у Києві та низки громадських організацій та товариств.

В рамках Транскордонних Днів Добросусідства 28 серпня у відпустовому місці Корчмині/Ставці в день Успіня Пресвятої Богородиці проходитимуть традиційні релігійно-мистецькі урочистості, ярмарок народної творчості, концерт фольклорних ансамблів. 29 серпня, в с. Ліски/Білосток на території Польщі біля с. Корчмин вшановуватимемо пам’ять о. Мирослава Ріпецького – капелана УГА. На завершення, 30 серпня, відбудеться концерт "Кордон 803" за участю відомих українських ( "Океан Ельзи", "Тартак", "Бум Бокс") та польських (Kayah, T.Love, Karimski Club) музичних гуртів. Сцена під час концерту буде розташована на самому кордоні, в місці майбутнього перетину Угринів/Долгобичів.  

Віктор Годебський, помічник начальника Західного регіонального управління ДПС України з прикордонного співробітництва: "Наше відомство почало робити кроки, які є найважливішими. Ми запроваджуємо спільне патрулювання на кордоні, обмін досвідом. Дні Добросусідства позитивно підтримуються прикордонною службою, хочемо, щоб цей захід став постійним, щорічним. Він є важливим для обох сторін, хоча, можливо, і не вирішує проблемних питань, які є сьогодні в пунктах пропусків, технологій пропуску, особливо в не прикордонних службах. Але він є кроком до того, щоб ці питання були озвучені. Ми також сприяємо розбудові нових пунктів пропуску, які були задекларовані протягом двох чи п’яти років. Також це є важливим заходом у процесі підготовки "Євро-2012", можливістю об’єднуватися, спілкуватися, пізнавати та допомагати один одному."

Марцін Зєнєвіч, віце-консул Генерального Консульства РП у Львові:  "Цей захід має символічне значення для зближення наших народів. Якщо говорити про конкретну підтримку нашого консульства, то можна здогадатися, що найбільше проблем виникає тут з візами, ситуація дуже важка. Натомість робимо багато для того, щоб її поліпшити. Ми офіційно заявили про те, що цього року відкриваємо приміщення, де працюватиме філія візового відділу. Там буде відкрито шістнадцять віконець для прийому візових анкет від громадян України. Також, що стосується заходу, то ми домовилися з організаторами, щоб за складеними списками учасники отримали візи на час цього дійства. Звичайно, ми попросили, щоб число таких учасників було реальним."

Сашко Положинський, лідер гурту "Тартак": "Участь у цьому заході для нас не є несподіваною. Інша справа, що на одному концерті можна відчути дві різні публіки: свою і незнайому, яка інакше реагує на пісні. Пікантності додають люди, які спеціально приходять на твій концерт. І коли одне накладається на інше, то утворюється дуже специфічний букет вражень від виступу. Крім того, це може стати цікавим досвідом. В будь-якому випадку, я декларуватиму основну ідею, якої притримуюся завжди - кордони в країні існують для того, щоб українці знали в яких межах їм справді найкраще. З моєї точки зору, ми повинні таким чином себе позиціонувати, щоб для нас процедура перетину кордону не ставала приниженням. На жаль, багато хто з людей таки проходить через такі своєрідні "пункти приниження". Так, можливо за кордоном добре, можливо в чомусь краще, ніж в Україні, та, в будь-якому випадку, ми повинні пам’ятати про те, що ми є громадянами цієї держави і що той, хто зневажає нас, той зневажає всю державу. Участь у такій акції певною мірою допоможе людям зрозуміти, що всюди живуть точно такі ж люди, які і вони."

Детальна інформація про Європейські Дні Добросусідства та Запрошення до участі у заході  

Зореслава Кадикало,
ngo.lviv.ua, 10.07.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST