Хочеш відпочинку? Організуй його сам! Друк

Знайома скаржиться – почалося літо, а дитину ніде діти. Родичів у селі немає, друзі малої роз’їхалися хто куди, на вулицю не випустиш – лячно, особливо після перегляду новин.

Знайома скаржиться – почалося літо, а дитину ніде діти. Родичів у селі немає, друзі малої роз’їхалися хто куди, на вулицю не випустиш – лячно, особливо після перегляду новин. 

От і гуляє дівчинка лише на заскленому балконі, милуючись на сонце крізь "ґрати" холодних вікон...Статистика безкомпромісна – "халявних" чи дешевих місць для відпочинку мало. У Львові понад 70 тисяч школярів. Відпочити за бюджетний кошт може лише частина. Скільки саме? Порахуємо.

Найпростіший спосіб десь прилаштувати дитину – пришкільний табір. Цього року у Львові таких діяло 75. У них відпочили 2912 дітей. Це ті, які самі зголосилися. Проблема в тім, що діти не дуже поспішають зголошуватися. На канікулах малеча не хоче до школи... "Мій десятирічний син категорично відмовився від табору, – розповідає мама четвертокласника Ольга. – Сказав, що йому нецікаво. Більшість його однокласників також туди не пішли".

Відпочинок у "піонерських таборах", яких колись було "бери – не хочу", тепер доступні не всім. Львову, на щастя, вдалося зберегти два свої освітянські табори – "Старт" у Коростеві та "Ватру" у Гребенові. За літо тут планують оздоровити 1120 дітей. "Табори відремонтували, відновили, - розповідає начальник управління освіти Львівської міської ради Надія Оксенчук. – Відпочинок у таборах організують у чотири заїзди. Тривалість одного – 18 днів. З міського бюджету на ці потреби цього року надали 1361,5 тисячі гривень". Дітям відпочинок у цих закладах до вподоби. Цьогорічна випускниця Мирослава Мадей минулого року їздила у "Старт". Дівчина співає, і отримала путівку як обдарована дитина. “Було добре – там організовували багато конкурсів, екскурсій, - розповідала Мирослава кореспондентові “ВЗ”. – Умови проживання, харчування також непогані”.

Ні у "Старт", ні у "Ватру" путівок не продають. Тут можуть відпочивати лише декілька категорій дітей: сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, постраждалі унаслідок Чорнобильської катастрофи, обдаровані діти тощо.

Ще одна можливість – табори, організовані громадськими організаціями. Цього року їх заплановано близько 70. Програма приваблива – ігри, подорожі, свіже повітря. Громадська організація "Академія української молоді" вже завершила свою традиційну "Літню дитячу школу". Участь взяли 45 дітей. Тема цьогорічної літньої школи – "Світ навколо мене", - розповідає кореспондентові "ВЗ" голова МГО "Академія української молоді Олена Яремко. - Заняття проводилися з 10 до 18 години, тобто діти перебували у школі практично цілий день". На жаль, кількість дітей, що можуть на канікулах взяти участь у таких таборах, обмежена. Громадські організації не можуть похвалитися фінансуванням, тож приймають не всіх. За приблизними підрахунками, у їхніх таборах зможуть відпочити до трьох тисяч дітлахів.

Ольга ЧИТАЙЛО,
  Високий Замок, 07.07.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST